מכירת דירה במהלך פרויקט תמ"א או פינוי בינוי

תוכן עניינים

מה חשוב לדעת על מכירת דירה שנמצאת בהליך תמ"א או פינוי בינוי? כל התשובות בהמשך.

רוצים לדעת מה חשוב לקחת בחשבון בעת מכירת דירה שנמצאת במהלך פרויקט תמ"א או פינוי בינוי? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נדבר על מה שחשוב לדעת במקרה של מכירת דירה שנמצאת בהליך פינוי בינוי או פרויקט תמ"א, אך ראשית נבין מהם בכלל פרויקטים אלו.

 

מהו פרויקט תמ"א או פינוי בינוי?

לפני כמה שנים, המדינה הכניסה לתוקף את תכנית המתאר הארצית, או בשמה המקוצר תמ"א 38, המעודדת יזמים לחדש בנייני מגורים ישנים בארץ, כדי לחזקם מפני פגיעה עקב רעידות אדמה.
יש כמה סוגים של תכניות תמ"א, ולפיהן או שמחדשים את הבניין מבלי להרוס אותו, או שהורסים אותו ובונים מחדש (מה שנקרא, פינוי בינוי). ברוב המקרים, כדי לעשות זאת, נדרשת הסכמה של 66% אחוז מהדיירים עבור תמ"א 38 מהסוג הראשון או השלישי או הסכמה של 80% מהדיירים, אם מדובר בתמ"א מהסוג השני (זוהי תכנית פינוי בינוי בעצם).
בשנים האחרונות אנו רואים גם יותר ויותר תכניות תמ"א שיוצאות לפועל, וכמעט בכל הערים בישראל עוד ועוד בנייני מגורים עוברים תכנית תמ"א כלשהי.

מכירת דירה שנמצאת בהליך תמ"א או פינוי בינוי

אז אם אתם שוקלים למכור את הדירה שלכם, שנמצאת בהליך של תמ"א או פינוי בינוי – כדאי שתדעו שזה אפשרי, אך יש גם עוד כמה דברים שכדאי לדעת בנושא. ראשית, במקרים כאלו רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין התחדשות עירונית המומחה בנושא זה. ובכל מקרה, ההיבט החשוב והעיקרי ביותר שיש לשים לב אליו, בעת מכירת דירה שנמצאת בפרויקט תמ"א או פינוי בינוי, הוא מחיר הנכס שאתם קובעים.

מחיר הנכס: תוודאו שכאשר אתם קובעים את מחיר הנכס, שאתם מגלמים בו את ערך הדירה לאחר סיום תכנית התמ"א בה הדירה נמצאת. כלומר, אתם לא צריכים לבקש את הערך הנוכחי של הדירה, אלא את הערך שלה לאחר סיומו של הפרויקט בו הדירה נמצאת, וזאת גם אם הפרויקט עוד לא הסתיים. כדי לקבוע את מחיר הנכס המתאים באמת לשוויו, תוכלו להתייעץ עם שמאי המעריך את שווי הדירה או עם עורך דין התחדשות עירונית שישמח לסייע לכם בכך.

איך תוכלו למצוא עורך דין התחדשות עירונית שיוכל לעזור לכם?

אם אתם מחפשים עורך דין המתמחה בסיוע בעת מכירת דירות הנמצאות בתהליך פינוי בינוי או תכנית תמ"א, כדאי שתבחרו רק במשרד עורכי דין ותיק, אמין ומקצועי, המתמחה בתחום פינוי בינוי, התחדשות עירונית ומקרקעין, כמו משרד עורכי הדין ל.עמידור ושות' – המחזיק ב-20 שנות ניסיון מוכחות בתחום, ואשר איתו אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

בלוג

חשבוניות פיקטיביות – מדוע זה מסוכן?

פיקטיביות זה דבר שהוא לא קיים, המשמעות היא שמישהו ממציא משהו מסיבה כזאת או אחרת. אז איך חשבוניות המופקות על ידי עסק לכאורה יכולות להיות

Call Now Button