חשבוניות פיקטיביות – מדוע זה מסוכן?

תוכן עניינים

פיקטיביות זה דבר שהוא לא קיים, המשמעות היא שמישהו ממציא משהו מסיבה כזאת או אחרת. אז איך חשבוניות המופקות על ידי עסק לכאורה יכולות להיות פיקטיביות? התשובה היא מאוד פשוטה. החשבוניות מופקות על ידי עסק שלא קיים. לא משנה אם מדובר על עסק שנסגר או על עסק שמלכתחילה בכלל לא נפתח. עורך דין מאיר בקרמן טיפל עד כה בלא מעט פניות של עסקים על חשבוניות פיקטיביות. מדוע זה כל כך מסוכן עבור העסק שלכם? יש לנו את כל התשובות לכל השאלות שלא ישאירו לכם מקום לספק.

 

מדוע חשבונית פיקטיבית היא לא חוקית?

חשבונית פיקטיבית ברוב המקרים מופקת על עסקה שבכלל לא בוצעה. רשות המיסים רואה בחמורה את הנושא הזה, ולכן היא אוכפת ביד קשה את הנושא הזה. זוהי הסיבה שאסור להוציא חשבוניות פיקטיביות על עסקאות שלא בוצעו בפועל. חשבוניות יכולות להיות מופקות גם על עסקאות סחר בין שני בעלי עסק. אך בסוף ברגע שצד אחד איננו נותן וצד שני איננו מקבל, אין אפשרות להוציא חשבונית. עורך דין בתחום המיסים מאיר בקרמן ראה עד כה לא מעט אנשים שהסתבכו בגלל חשבוניות מהסוג הזה.

 

הסכנות בהפקת חשבונית פיקטיבית

כאשר אתם מפיקים חשבונית שהיא פיקטיבית, אתם אמורים להצהיר עליה כחלק מההכנסות שלכם בשנה הקרובה. אם לא תצהירו על החשבונית, אתם תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם חשופים לקנס מצד רשות המיסים. זוהי הסיבה שאסור בתכלית האיסור להפיק חשבוניות כל עוד העסק איננו פעיל. לא משנה אם העסק הוא עסק שנסגר ממש לאחרונה או עסק שעומד להתחיל לפעול ממש בקרוב. חשבוניות מפיקים רק כאשר העסק רשום ברשויות המס – ועל החשבוניות מצהירים כחוק.

 

הסכנות בקבלת חשבונית פיקטיבית

קשה מאוד לדעת מראש איזה חשבונית היא פיקטיבית ואיזה חשבונית היא לא פיקטיבית. אך ביחד עם עורך דין מיסים כמו מאיר בקרמן תוכלו לדעת שאתם בדרך הנכונה. ברגע שאתם מצהירים על חשבונית פיקטיבית כחלק מההוצאות שלכם בשנה החולפת – זוהי עבירה על החוק. הרי לא מדובר על חשבונית שאתם יכולים לכלול אותה כחלק מההוצאות שלכם. בחלק לא קטן מהמקרים אפילו מדובר על חשבונית שלא באמת הייתם צריכים להוציא בגינה כסף. זוהי הסיבה שגם לכם אסור לקבל חשבוניות פיקטיביות.

 

חוששים שקיבלתם חשבונית פיקטיבית?

המצב אומנם לא אידיאלי, אך זה לא אומר שאתם צריכים להשלים עם המצב. ביחד עם עורך דין מאיר בקרמן תוכלו לבחון את התקינות של החשבונית לעומק. תבינו בדיוק האם תוכלו להצהיר עליה בסוף שנה, ואם לא מה נכון לעשות בהתאם לכורח הנסיבות. הרי אם אתם לא עשיתם את הדברים במודע – אין לכם ממה לחשוש. תוכלו לדווח על החשבונית עוד לפני שיהיה מאוחר מידיי.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

Call Now Button