חשבון בנק, חסכון ופנסיה – על השפעת פשיטת רגל

תוכן עניינים

לפשיטת רגל תהיה השפעה על הכספים השוטפים שלך, כולל מה שקורה בחשבון הבנק שלך, החיסכון והפנסיה שלך. לכן חשוב שתבין את ההשפעה שיש לה לפני שתגיש בקשה לפשיטת רגל. דף זה מסביר כיצד תשפיע פשיטת הרגל על ​​חשבון הבנק, החיסכון והפנסיה שלך.

הסבר על פשיטת רגל

אם אתה רוצה מידע נוסף על מהי פשיטת רגל וכיצד היא פועלת וזקוק לייעוץ וליווי בידי עורך דין חובות.

חשבון בנק

לאחר ביצוע צו פשיטת רגל, כל חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי שיש לך בדרך כלל יוקפאו מיד. זה אומר שלא ניתן יהיה לבצע תשלומים בחשבונך או מחוצה לו, ועליך להפסיק מיד להשתמש בפנקס הצ'קים שלך ובכרטיסי החשבון.

פירוש הדבר שעליך לעשות את הדברים הבאים לפני שתגיש בקשה לפשיטת רגל:

  • לארגן דרכים חלופיות להתמודדות עם תשלומים והטבות שבדרך כלל ישולמו לחשבונך
  • לארגן דרכים חלופיות להתמודדות עם התשלומים שאתה מבצע בדרך כלל מחשבונך, כגון חשבונות ארנונה ומסים שונים.
  • למשוך מספיק כסף כדי לנהל את ההוצאות החיוניות שלך כדי להתמודד עם כל מצבי החירום שעלולים להיות.

הנאמן יגלה מהבנק מה יש בחשבון. אם נציגי הנאמן מחליטים שאתה צריך את הכסף בחשבון עבור הוצאות מחיה נחוצות, הם יגידו לבנק לשחרר לך אותו. 

אם יש לך חשבון משותף

אם יש לך חשבון בנק משותף, זה יוקפא. הנאמן יחליט לגבי סכום הכסף בחשבון לשחרור לבעל החשבון האחר.

אם אתה חייב חוב לבנק שלך

אם אתה חייב לבנק כסף, למשל באמצעות משיכת יתר או פיגורים בהלוואה, פקידי הבנק יהיו רשאים לקחת כל כסף שנמצא בחשבונך כדי לשלם את החוב.

חסכון

אם יש לך כספים בחסכון, אלה יהפכו לחלק מקופת הנשייה בפשיטת הרגל וישמשו לתשלום כלפי הנושים שלך. תלוי כמה כסף יש לך בחיסכון, עליך לחשוב אם תוכל להימנע מפשיטת רגל באמצעות החיסכון שלך כדי לשלם חלק מהחובות שלך.

בקשת פשיטת הרגל שלך עשויה להידחות אם נאמן פשיטת הרגל חושב שיש לך מספיק כסף בחסכונות שלך כדי להסדיר את בעיות החוב שלך.

פנסיה

אם יש לך תוכנית פנסיה אחת או יותר, פשיטת רגל לא אמורה לפגוע בכספי הפנסיה שלך, הפנסיות הן אזור מורכב. חשוב מאוד לקבל ייעוץ לגבי האופן שבו פושט רגל ישפיע על הפנסיה שלך לפני שתחליט להגיש בקשה לכניסה להליך.

 

סוג הפנסיה

רוב סוגי הפנסיות מסווגות כמאושרות. אם הפנסיה שלך מאושרת, קרנות הפנסיה שלך לא ייחשבו כנכס בפשיטת הרגל.

אם תוכנית הפנסיה שלך אינה מאושרת, הנאמן יכול לתבוע את הכספים בה כסכום חד פעמי של נכס, אם כי יש לך אפשרויות להגן על חלקן או כולן. כדאי לקבל ייעוץ משפטי בנושא זה.

אם אינך מקבל הכנסה מהפנסיה שלך

אם אינך מתכוון לפדות סכום חד פעמי או לקבל הכנסה קבועה מהפנסיה שלך, נאמן פשיטת הרגל אינו יכול לגשת לאף אחד מהחסכונות הפנסיונים שלך.

אם אתה מקבל הכנסה מהפנסיה שלך

אם ההכנסה היחידה שלך היא מפנסיה ממלכתית ו / או מהטבות אחרות כגון זיכויים לפנסיה, לא תתבקש לשלם כל זה לכדי חובותיך. ייתכן שתרצה לבחור שלא לקבל תשלומים מקרן הפנסיה שלך כדי להפסיק את תביעות הנאמן.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

בלוג

חשבוניות פיקטיביות – מדוע זה מסוכן?

פיקטיביות זה דבר שהוא לא קיים, המשמעות היא שמישהו ממציא משהו מסיבה כזאת או אחרת. אז איך חשבוניות המופקות על ידי עסק לכאורה יכולות להיות

Call Now Button