ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל

תוכן עניינים

פושטי רגל רבים זועמים על המגבלות שמוטלות עליהם עם ההכרזה עליהם כפושטי רגל ולרוב עוד לפני כן, כאשר החוב שלה נמצא בטיפול ההוצאה לפועל. אחת ההגבלות שמסתבר שיכולות להיות קשות יותר מאחרות עבור פושטי רגל היא מגבלת עיכוב היציאה מן הארץ. השאלה היא מדוע בכלל מוטלת הגבלה כזאת על פושטי רגל והאם קיימת אפשרות של ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל, ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מדוע מוטל עיכוב יציאה מהארץ על פושטי רגל?

הדבר שכל פושט רגל צריך להבין הוא, שבסופו של דבר מעמד זה ניתן לו כדי לסייע לו להסדיר את החוב שלו כלפי הנושים ולא כדי לפטור אותו מהחוב. מבחינת הנושים, אין שום הצדקה לפטור את החייב מחובותיו ומבחינתם הם רוצים להבטיח שהחייב לא יתחמק מתשלום חובו. לאורך ההיסטוריה התרחשו לא מעט מקרים בהם חייבים פשוט ארזו מזוודה וברחו מהארץ כדי להתחמק מחובם, ועל אף שגם במקרים אלה יש דרכים להחזיר אותם ארצה עם בקשות הסגר, בפועל רבים מהנושים פשוט מחליטים לוותר. בכדי למנוע מצב כזה שבו חייב מתחמק מחובו וכופה על הנושים ויתור על חובם, חלק מהתהליך של אישור פשיטת רגל כולל בתוכו גם הטלת מגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ. כמו כן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שאמצעי זה נועד גם להוות אמצעי לחץ על החייב, בכדי לגרום לו להבין שעד שלא יסדיר את חובו, לא יוכל לנהל חיים רגילים ובין היתר, לא יוכל גם לצאת מהארץ.

פשיטת רגל עורך דין

באילו מקרים ניתן לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ?

ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל היא פרוצדורה שלא ניתן להגדיר אותה כשגרתית, אבל בהחלט כאופציה ריאלית. יחד עם זאת, כל ביטול של צו כזה יהיה מעוגן לשתי אמיתות: א' החייב לא מתכוון לברוח לחו"ל בכדי להתחמק מחובו וב' החייב מעמיד את הערבויות הנדרשות בכדי להבטיח שיעמוד בא'. במילים אחרות, אם אתם רוצים לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ, עליכם להעמיד ערבויות לכך שגם תשובו. ערבויות אלה יכולות להיות בסכומי כסף, אם כי במצב של פשיטת רגל קשה לחשוב על יכולת כלשהי לערוב לחזרתכם באמצעות כסף. לחילופין, תוכלו להעמיד ערבים שיהיו ערבים לחזרתכם. הדברים כמובן הם לא שחור ולבן וכל מקרה נבחן לגופו כשהכונס הרשמי יכול לבחון את מידת האותנטיות של בקשתכם להערכתו ואת טיב הערבות שאתם מעמידים לטובת העניין.

 

סיוע משפטי מקצועי יכול להכריע את התוצאה

בהיבט של ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל כדאי לדעת שמעורבות של גורם משפטי מקצועי, קרי עורך דין, יכולה להכריע את בקשתכם ולכן תמיד כדאי להיעזר בשירותי עורך דין לצורך הגשת הבקשה. ככלל, המטרה היא ליצור כמה שיותר אמון בפני הגורם המחליט. את האמון הזה תוכלו ליצור באמצעות מתן הסבר לסיבת הנסיעה, הסבר לגבי החשיבות שאתם רואים בחזרה ארצה (למשל, עצם העובדה שכל בני המשפחה שלכם מתגוררים פה בארץ), העמדת ערבויות כספיות או ערבות אישית של בני משפחה וכן הלאה. מעורבות של עורך דין שבעצמו מעיד על האותנטיות של הדברים שלכם, יכולה בהחלט לסייע לכם בכך שתגביר את אמינות הדברים שלכם בעיני הגורם המחליט.

ישנם עורכי דין שמתמחים היום בכל הנושא של פשיטת רגל והוצאה לפועל וכל אחד מהם יכול לסייע לכם בביטול צו העיכוב שעומד כנגדכם, אבל אם אתם רוצים באמת להניח את כל המגבלות האלה מאחור, כדאי לשאוף לסיום ההליך ולהגעה להסדר נושים המוסכם על כל הצדדים.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

בלוג

חשבוניות פיקטיביות – מדוע זה מסוכן?

פיקטיביות זה דבר שהוא לא קיים, המשמעות היא שמישהו ממציא משהו מסיבה כזאת או אחרת. אז איך חשבוניות המופקות על ידי עסק לכאורה יכולות להיות

Call Now Button