איך מבצעים הכרזת פשיטת רגל?

תוכן עניינים

עם מתן צו פשיטת רגל ומינוי נאמן לחייב, נעשית הכרזת פשיטת רגל, הכרזת פשיטת רגל – זה למעשה 

הכרזה בפומבי על פשיטת רגל של החייב, מרגע הכרזת פשיטת הרגל מוטלות על החייב מגבלות שונות, 

כגון: חשבון בנק מוגבל, איסור על שימוש בשיקים ובכרטיסי אשראי והגבלות על תחומי עיסוק ובנקים.

המשמעות של פשיטת רגל היא הפרדת האדם החייב מנכסיו. פשיטת רגל היא תהליך בו אדם מפסיק 

להחזיק בבעלות על נכסיו ומעביר אותם לכונס הנכסים שמחלק אותם שווים לנושיו. המטרה היא לעשות 

שימוש בנכסים אלו על מנת לסגור את חובותיו של האדם כלפי נושיו ולאפשר לו לפתוח דף חדש בחייו. 

 

היכן מתבצעת הכרזת פשיטת רגל?

הכרזת פשיטת רגל נעשית בבית המשפט המחוזי, על פי בקשת החייב או ביוזמת הנושים המעוניינים 

לפרוע את החובות באמצעות נכסי החייב, במקרה ובית המשפט החליט לקבל את הבקשה, ההכרזה על 

פשיטת רגל מתקיימת מיד לאחר מתן צו, אחרי שנבחר מינוי נאמן פשיטת רגל, מפורסמת בעיתונות בכדי 

להעביר הודעות לאזרחים, בעקבות ההכרזה הנכסים של החייב עוברים לרשות הנאמן, והוא אחראי למכור 

ולחלק אותם בין הנושים על חשבון החובות. לאחר ההכרזה ישנן מספר הגבלות על החייב אשר נשארות 

בתוקף עד מתן צו הפטר, או עד שתבוטל הכרזת פשיטת הרגל על ידי בית המשפט, אם בשל הסדר או 

פשרה עם הנושים. המטרה של פשיטת רגל היא לאפשר למעשה לאותו פושט רגל, להסדיר את חובותיו 

ולהתחיל פרק חדש בחיים, ללא חובות של הפושט רגל, להסדיר גביית חובות בין הפושט רגל לבין נושיו.  

חובות ופשיטת רגל

האם פשיטת רגל היא הפתרון המתאים לכם?

פשיטת רגל היא ממש לא הפתרון הרצוי לאף אדם, אלא שלפעמים זהו הפתרון היחיד שיכול להוציא אותנו מהברוך אליו נכנסנו בגין צבירת חובות. המשמעות של פשיטת רגל היא שאתם הופכים לישות כלכלית מוגבלת מאוד עד להסדרת החובות שלכם מול הנושים. במרבית המקרים, אנו פוגשים את הכלי של הליכי פשיטת רגל בעיקר בעולם החברות כשחברה פושטת רגל וסוגרת את פעילותה. בפועל, פשיטת רגל יכולה להתבצע גם על ידי אדם פרטי שצבר חובות בהם הוא כבר לא יכול לעמוד. המשמעות היא שפשיטת רגל היא גם מעין הגנה על החייב ועל כל זה נסביר ממש כאן בשורות הבאות.

 

למה בכלל ליזום הליך פשיטת רגל?

ובכן, כל אדם יכול להגיע למצב בו הוא צובר חובות שאותם הוא כבר לא יכול להחזיר. צבירת חובות זו יכולה להתרחש בגלל רשלנות או אף התנהלות בלתי חוקית, אבל במרבית המקרים מדובר באנשים נורמטיביים לחלוטין שפשוט קיבלו החלטה לא נכונה ונקלעו בעל כורחם למצב של חובות גבוהים. במקרה זה, יכולים הנושים להפעיל שורה של סנקציות על החייב, החל מנקיטת הליכים בהוצאה לפועל וכלה בהליכים משפטיים אינסופיים אליהם גוררים הנושים את החייב. מבחינת הנושים, הם רוצים בצדק לקבל את המגיע אליהם, אלא שהמצב האובייקטיבי שנוצר פשוט לא מאפשר זאת. במקרה כזה, יכול החייב לפנות לכונס רשמי ולהגיש בקשה למתן צו כינוס ופשיטת רגל. אפשרות זו פתוחה בפני כל אדם שחובותיו גבוהים יותר מ-17,514 ש"ח (הסכום משתנה מעת לעת וצריך להתעדכן בסכום המדויק). הכרזה על אדם כפושט רגל, מספקת לו למעשה הגנה חוקית ומשפטית מפני הנושים, שכבר לא יכולים להפעיל נגדו אף סנקציה, אבל זה ממש לא מגיע בחינם.

 

מהן המשמעויות של פשיטת רגל?

כאשר אתם פותחים הליכי פשיטת רגל, עליכם לדעת את ההשלכות של המהלך כדי לדעת מה מצפה מכם ומהן ההגבלות שיוטלו עליכם. כפי שאמרנו קודם לכן, הליך פשיטת רגל מתחיל בפנייה לכונס רשמי והגשת בקשה רשמית לכינוס ופשיטת רגל. הכונס יכול לאשר או לא לאשר את בקשתכם, אם כי ברובם המכריע של המקרים, כל עוד עמדתם ברף הכספי המינימלי, תאושר בקשתכם. במידה ולא אושרה בקשתכם, תוכלו לפנות לבית המשפט המחוזי. מרגע שאושרה בקשתכם לפשיטת רגל, אתם מוכרזים למעשה כפושטי רגל והנושים כבר לא יכולים להפעיל נגדכם סנקציות כלכליות או משפטיות כלשהן. יחד עם זאת, לפשיטת הרגל הזאת יש עלות וזה ממש לא נגמר שם.

לאחר הכרזתכם כפושטי רגל, ייבחן מצבכם על ידי הכונס הרשמי בניסיון להגיע להסדר חוב מול הנושים. בסופו של דבר, חייב להתגבש הסדר חוב כזה, יהיו תנאיו אשר יהיו. במסגרת הסדר החוב ייתכן שחלק מהחוב יכופר לכם וייתכן שתצטרכו לשלם גם סכום חודשי נמוך מאוד, הכל בהתאם למצבכם הכלכלי והיכולת הכלכלית הנוכחית שלכם, אבל הסדר חוב כזה חייב להתגבש. בנוסף, יוטלו עליכם שורה של מגבלות כמו צו עיכוב יציאה מן הארץ, איסור על ניהול חשבון בנק, איסור על החזקת כרטיס אשראי, איסור על נטילת אשראי וכן הלאה. כמו כן, במסגרת גיבוש הסדר החוב, יכול הכונס לבחון את כל הנכסים העומדים לרשותכם ולהחליט על עיקול של נכסים מסוימים כחלק מהסדר החוב.

על כן, חשוב לדעת שפתיחת הליכי פשיטת רגל לא פוטרת אתכם כהוא זה מהחובות שלכם, אך יכולה להעניק לכם את המרחב הנדרש לכם בכדי לפתור את הבעיה בצורה שקולה וכזאת שתאפשר לכם להמשיך ולקיים את חייכם בצורה סבירה ומכבדת.

להתייעצות עם המומחים כנסו לאתר חובות וקבלו תשובות מקצועיות עוד היום כנסו ללינק מתחת:

 

קבוצת "פשיטת רגל"

לאתר: https://0hovot.co.il/

לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/1367525546676012/?ref=share

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים אחרונים שלנו

בלוג

חשבוניות פיקטיביות – מדוע זה מסוכן?

פיקטיביות זה דבר שהוא לא קיים, המשמעות היא שמישהו ממציא משהו מסיבה כזאת או אחרת. אז איך חשבוניות המופקות על ידי עסק לכאורה יכולות להיות

Call Now Button